Kiedy musisz zastanowić się nad zmianą agenta nieruchomości?

Opublikowany przez: Mateusz Kozłowicz
27 października 2014
95 Views
agenta nieruchomości

Nie zawsze współpraca z agentem nieruchomości układa się dobrze. Zdarzają się takie sytuacje kiedy nie jesteście zadowoleni z jego pracy.

Oto kilka powodów (znaków), które powinny Ci dać do myślenia, że Twoja współpraca z agentem nieruchomości nie układa się dobrze i należałoby pomyśleć nad jego zmianą. Czy wiesz, kiedy warto na poważnie o tym pomyśleć?

1. Gdy szukasz odpowiedzi w internecie, zamiast doradzać się agenta

Najprawdopodobniej oznacza to, że Twój agent nie wyjaśnia w dostateczny sposób zagadnień związanych z rynkiem nieruchomości. Gdy zastępujesz pytania do agenta, pytaniami wpisywanami do Google’a, oznacza to, że agent przestał Ci po prostu doradzać i traktuje Cię jako kolejnego klienta. Stracił do tego zdolność słuchania i empatii. Zastanów się nad jego zmianą, bo prawdopodobnie stracił już w Twoich oczach opinię “eksperta ds. rynku nieruchomości” i przestał być autorytetem.

2. Gdy agent zostawia Cię z większą liczbą pytań niż odpowiedzi

Na pytanie nie dostajesz wyczerpującej odpowiedzi, a – co więcej – każda z nich zostawia Cię z kolejnymi pytaniami. I tak w kółko. Żadna kwestia nie zostaje rozwiązana a Ty zaczynasz się coraz bardziej niepokoić. Czas nieubłaganie ucieka. Co gorsze, może zdarza się, że, oprócz zostawiania Cię z pytaniami bez odpowiedzi, dostajesz odpowiedzi wymijające? Jeśli tak, to jest to znak, że powinieneś zastanowić się nad zmianą agenta.

3. Gdy czujesz, że Twój agent przestaje Cię słuchać

Agent zupełnie Cię nie słucha i nie jest w stanie wczuć się w Twoje potrzeby. Zamiast najemców, o których mu mówiłeś, zaproponował Ci studentów. Ciągle popełnia błędy i myli się, chociaż jasno dałeś mu do zrozumienia czego oczekujesz. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, to poważnie zastanów się nad zmianą specjalisty, bo wasza współpraca będzie bardzo kosztowana. Stracisz sporo czasu (=pieniędzy) i jeszcze więcej nerwów.

4. Gdy agent jest zbyt miły i… nic oprócz tego

Agent nie ma merytorycznego przygotowania. Jest wprawdzie miły i nie można mu niczego zarzucić, jeśli chodzi o kulturę osobistą, ale nie prezentuje nic więcej. Nie ma doświadczenia, ani portfolio, którym mógłby się pochwalić, a gdyby tego było mało, niespecjalnie się przykłada do powierzonych mu zadań, niekoniecznie nawet z lenistwa, ale po prostu nie wie, jak to zrobić.

5. Gdy agent jest jeszcze mentalnie dekadę do tyłu

Podchodzi do rynku nieruchomości tak, jak to się robiło w latach dziewięćdziesiątych. Nie da sobie niczego powiedzieć i zachowuje się tak, jakby obsługiwał nieruchomość, którą się zajmuje, a nie Ciebie. Zupełnie nie interesuje go czynnik ludzki. A do tego dziwi się, gdy prosisz go o sprawozdanie z pracy, którą wykonał. Być może uda mu się sprzedać czy kupić nieruchomość, ale na pewno nie będzie to łatwa współpraca.

Kiedy – Waszym zdaniem – nadchodzi czas na zmianę agenta nieruchomości?

*Tekst powstał z inspiracji jednym z wpisów publikowanych w serwisie Inman.com.

Avatar

Mateusz Kozłowicz

Rynkiem nieruchomości zajmuję się od 2010 roku. W tym samym czasie zacząłem też pracę w mediach internetowych, z którymi jestem stale związany. Interesuję się prawem nieruchomości, wpływem czynników makroekonomicznych na rynek nieruchomości i marketingiem internetowym.

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ