Materac zamiast wersalki?

Opublikowany przez: Mateusz Kozłowicz
14 października 2014
97 Views
Materac

Wielu z nas nie wyobraża sobie spania na materacu, a tymczasem niejeden materac jest lepszy niż nawet dobrej jakości wersalka. Czy wiecie dlaczego?

Wybór miejsca do spania

Jest bardzo ważny dla naszego samopoczucia i jakości wypoczynku. Sen powinien się odbywać w miejscu dobrze przewietrzonym, a także na łóżku dobrej jakości. Nie może być mowy o tym, że po przespanej nocy budzimy się zmęczeni i czujemy ból w karku czy kręgosłupie.

Dlaczego nie łóżko?

Z jednego, bardzo prostego powodu. Większość łóżek, na których śpimy, a ściślej mówiąc wersalek, szczególnie sprzedawanych w sieciach sklepów meblowych, robiona jest na przemysłową skalę. Do ich produkcji wykorzystywane są tanie materiały, tak aby ostateczny produkt nie był drogi, ponieważ nie znalazłby wówczas tylu nabywców, żeby producent osiągnął próg rentowności. Dlatego też, tego typu łóżka często po 2-3 latach są już mocno zużyte i stają się coraz mniej wygodne. A wszystko to działa niekorzystnie na jakość naszego snu.

Spróbuj materaca!

Zamiast inwestowania w takie łóżko warto zatem zdecydować się na materac. Jest on wprawdzie na ogół droższy, ale daje znacznie większy komfort snu. Na rynku dostępnych jest obecnie kilka rodzajów materacy: sprężynowe, kieszonkowe czy lateksowe. Każdy z nich ma inne właściwości i może być dobierany – przeciwnie do wersalki – do budowy anatomicznej, wagi czy czasu przebywania w łóżku.

Zrób więcej przestrzeni w pokoju

Posiadanie materaca ma jeszcze tę zaletę, że pozwala uzyskać w pokoju bardzo dużo miejsca. Zawsze po przespanej nocy można go bowiem schować np. w specjalnie przygotowanej na ten cel wnęce w ścianie. Dzięki temu uzyskujemy sporo przestrzeni w pokoju. Takiego zabiegu w dużą i ciężką wersalką nie da się wykonać.

Bariera psychiczna?

Dla wielu rezygnacja z łóżka na rzecz materaca jest nie do pomyślenia. Wynika to prawdopodobnie z bariery psychicznej. Spanie bowiem na materacu kojarzy się z koloniami lub urlopem pod namiotem, a nie z “pełnoprawym” miejscem do spania. Przezwyciężenie tego przesądu, może się jednak okazać bardzo korzystne.

Czy można kłaść materac na podłodze?

Wszystko zależy od materaca i jego jakości. Większość materacy powinna leżeć na jakimś stelażu, najczęściej są to specjalne listwy. Wynika to z tego, że w czasie snu nasze ciało się poci, a zatem, materac położony na podłodze może źle odprowadzać wilgoć. Nie trzeba się tym jednak przejmować w sytuacji, gdy po przespanej nocy podnosimy go i chowamy, np. w ścianie. W sprzedaży są już jednak materace, które oddychają i nie trzeba się przejmować tym, że nie będą przepuszczały wilgoci.

Co sądzicie o zamianie wersalki na materac?

Avatar

Mateusz Kozłowicz

Rynkiem nieruchomości zajmuję się od 2010 roku. W tym samym czasie zacząłem też pracę w mediach internetowych, z którymi jestem stale związany. Interesuję się prawem nieruchomości, wpływem czynników makroekonomicznych na rynek nieruchomości i marketingiem internetowym.

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ