Kupno nieruchomości – 5 pomocnych rad

Opublikowany przez: Beata Fajkus
17 marca 2013
Możliwość komentowania Kupno nieruchomości – 5 pomocnych rad została wyłączona
69 Views
Kupno nieruchomości

Zdecydowałeś się na zakup swojej pierwszej nieruchomości? To jest odpowiedni moment na to byś zapoznał się z kilkoma pomocnymi wskazówkami:

1. Znajdź dobrego doradcę kredytowego

Dobry doradca kredytowy doskonale zna rynek oraz oferty banków, dzięki temu znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt. Należy pamiętać, że czasem banki reklamują możliwość 100% finansowania nieruchomości, nie każdy klient może jednak z takiej opcji skorzystać. Najważniejsze jest, aby najpierw sprawdzić swoją zdolność kredytową, by móc ustalić przedział cenowy nieruchomości na jaką można sobie pozwolić.

2. Zastanów się gdzie chcesz mieszkać

Zapoznaj się ze szczegółami kilku lokalizacji, które Cię interesują, takimi jak komunikacja, obecność sklepów, szkoły, przedszkola, ośrodka zdrowia itp. Celem takiej analizy jest nie tylko zawężenie obszaru poszukiwań, ale również ustalenie, czy można sobie pozwolić na mieszkanie w danej lokalizacji (na przykład czasem występują problemy z komunikacją miejską). Celem poszukiwań jest kupno nieruchomości w wybranej przez siebie okolicy.

3. Znajdź agenta nieruchomości specjalizującego się w danej lokalizacji

Pozwoli to zaoszczędzić Twój czas i wysiłek. Po podpisaniu umowy z agentem nieruchomości – zaufaj mu i pozwól wykonać powierzone mu zadanie. Należy docenić wartość agentów, którzy dobrze prosperują na tak wymagającym rynku nieruchomości. Mają zasoby i umiejętności, dzięki którym pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości.

4. Nie obawiaj się nieruchomości, które wymagają remontu.

Sam fakt, że nieruchomość potrzebuje odświeżenia lub drobnego remontu, nie oznacza, że nie należy jej brać pod uwagę. Większość agentów nieruchomości współpracuje ze specjalistycznymi firmami, które pomogą Ci wyremontować lub odświeżyć zakupioną nieruchomość.

5. Bądź przygotowany do kupna nieruchomości

Czasami widzisz, że pierwsza oglądana nieruchomość jest dla Ciebie odpowiednia. Nie dyskwalifikuj jej pamiętając, że dobre transakcje są przeprowadzane szybko.
W poszukiwaniu nieruchomości skorzystaj z narzędzi, jakie ma do zaoferowania Twój agent nieruchomości . W wielu przypadkach agenci nieruchomości mają dostęp do lepszych informacji niż te, które można znaleźć na standardowych portalach internetowych.

Avatar

Beata Fajkus

Powiązane artykuły

14.01.2017

Silniejszy i słabszy skutek umowy przedwstępnej

Podejmując decyzję o planowanej  sprzedaży bądź zakupie działki, domu czy mieszkania często zadajemy sobie pytanie w jakiej formie sporządzić umowę pr...
CZYTAJ WIĘCEJ
02.01.2017

Działka budowlana – ale czy na pewno ?

Często w ogłoszeniach o sprzedaży działek znajdujemy informację “działka budowlana” ale czy rzeczywiście na każdej “działce budowlanej” można zbudować...
CZYTAJ WIĘCEJ
29.04.2015

Mieszkania zakładowe – jak je wykupić?

Mieszkania zakładowe
Wiele zakładów już od lat wyprzedaje swoje mieszkania o czym regularnie informuje swoich najemców, którzy mogą taki lokal odkupić, co jest bardzo opła...
CZYTAJ WIĘCEJ