Jakie będą limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych?

Opublikowany przez: Mateusz Kozłowicz
13 sierpnia 2013
Możliwość komentowania Jakie będą limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych? została wyłączona
127 Views
Mieszkanie dla Młodych

Projekt ustawy Mieszkanie dla Młodych został ukończony przez sejmową komisję. Znamy już limity cenowe jakie będą obowiązywały dla nowego programu.

W pierwszej wersji dopłata miała być równa kosztowi odtworzenia 1 m kw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w danej gminie. Część posłów zaproponowała jednak, aby dopłata mogła być równa 1,1 jego wartości.

Decyzja wynika z doświadczeń nabytych w trakcie funkcjonowania programu Rodzina na Swoim. Jej celem jest uniknięcie sytuacji, w której w dużych miastach trudno było znaleźć mieszkanie spełniające kryteria programu. W wyniku czego potencjalni klienci byli wykluczeni z zasięgu jego oddziaływania.

Wysokość obowiązujących limitów zaproponowanych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej prezentuje poniższa tabela* (wartość w złotych).

 

limity w MdM

* Przygotowana na podstawie danych Ministerstwa, podanych przez “Dziennik Gazetę Prawną”.

Co sądzicie o nowych limitach? Czy faktycznie ich wysokość może być problemem, jak w przypadku Rodziny na Swoim?

Avatar

Mateusz Kozłowicz

Rynkiem nieruchomości zajmuję się od 2010 roku. W tym samym czasie zacząłem też pracę w mediach internetowych, z którymi jestem stale związany. Interesuję się prawem nieruchomości, wpływem czynników makroekonomicznych na rynek nieruchomości i marketingiem internetowym.

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ