Jak zaprezentować mieszkanie na sprzedaż bez wychodzenia z domu?

Opublikowany przez: Beata Fajkus
6 września 2013
Możliwość komentowania Jak zaprezentować mieszkanie na sprzedaż bez wychodzenia z domu? została wyłączona
422 Views
mieszkanie na sprzedaż

Wielokrotnie zastanawiałeś się, jak zaoszczędzić czas na prezentacji potencjalnym klientom swojego mieszkania na sprzedaż? Jest jedna z metod, która skutecznie Ci w tym pomoże. Zobaczysz, że możesz skutecznie zaprezentować mieszkanie nawet wtedy, gdy nie masz czasu dla potencjalnych klientów.

Osoby sprzedające mieszkanie coraz częściej stawiają na wirtualną reklamę swoich nieruchomości. Zamiast statycznych billboardów, reklam w prasie, ogłoszeń w internecie, idą w bardziej multimedialne rozwiązania. Jednym z najpopularniejszych jest przygotowanie filmiku na YouTubie, drugim jest tzw. „wirtualna wycieczka”.

Prezentacja nieruchomości na YouTube

Coraz popularniejszą, lecz nadal rzadko stosowaną metodą prezentacji nieruchomości, jest zaprezentowanie walorów na filmie, który później umieszczamy jest na YouTube.

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w postaci prezentacji filmowej umieszczonej w serwisie YouTube powoduje to, że nasza oferta automatycznie jest wyżej pozycjonowana w wynikach wyszukiwania. Przez to też może być znacznie szybciej odszukana. Film umieszczony w serwisie YouTube musi być czytelny dla potencjalnego klienta i przykuwać jego uwagę. Dlatego fajnie, jeśli tego typu promocję oddasz w ręce profesjonalistów, którzy przygotują dla Ciebie graficznie i merytorycznie dobrze przygotowany film. Najprostszym sposobem jest przygotowanie zwykłej prezentacji ze zdjęć. Większą uwagę jednak na pewno przykuje wypowiedź osoby znającej temat, które oprowadzi po lokum, pokaże każdy kąt i zachęci do zakupu.

Wirtualna wycieczka po nieruchomości?

Metod prezentacji nieruchomości jest naprawdę dużo. Potencjalny klient wchodząc na prezentację Twojej nieruchomości będzie mógł np. obejrzeć lokum wzdłuż i wszerz, dzięki technologii 3D. Zamiast tradycyjnej galerii ze zdjęciami, warto pomyśleć o takim wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniu. Klienci będą zachwyceni mogąc urządzić sobie taki wirtualny „spacer”. Wykonanie takiej wirtualnej galerii (panoramy sferycznej) wymaga jednak użycia specjalistycznego sprzętu fotograficznego. Aby wykonać prezentację 3D stosuje się obiektyw typu Fisheye, którego zakres widzenia sięga minimum 180 stopni. Na statywie umieszcza się głowice i w odpowiedni sposób robi zdjęcia, aby otrzymane kadry dały efekt w postaci „wirtualnej wycieczki”. Z jednej strony można zrobić zwykłą panoramę. Jednak możliwości sprzętu i programów komputerowych, jak i kreatywność twórców, pozwala na znacznie więcej. Wirtualna wycieczka umożliwia nawigację, dzięki której widz może rozglądać się w dowolnym kierunku, przybliżać i oddalać obraz, a nawet przemieszczać się między pokojami.

Zastosowanie prezentacji nieruchomości w 3D pozwoli klientowi w dokładny sposób zapoznać się z Twoją ofertą. Efekt ten przynosi sporo korzyści oraz rozrywki dla klienta, który ma wrażenie, że może wejść do każdego kąta w naszym mieszkaniu.

Zastosowanie prezentacji mieszkania na Youtube w postaci filmu lub w formie „wirtualnego spaceru” jest znacznie bardziej efektywne i ciekawsze niż oglądanie setek zdjęć oraz czytanie opisów na stronie internetowej.

Czy znacie jeszcze jakieś inne interesujące rozwiązania jakie daje Internet, a które można śmiało zastosować podczas sprzedaży mieszkania?

Avatar

Beata Fajkus

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ