Jaki bank zaoferuje dopłaty w ramach programu MdM?

Opublikowany przez: Mateusz Kozłowicz
17 stycznia 2014
120 Views
program mdm

Od początku stycznia wystartował program Mieszkanie dla Młodych. Pierwszymi bankami, które podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), na udzielanie dopłat w ramach programu, jest PKO BP i Pekao. Już wkrótce dołączą do niego kolejne instytucje. Czy wiesz jakie?

Jakie formalności musi spełnić bank?

Aby móc udzielać kredytów z dopłatą, każdy bank zobowiązany jest do podpisania umowy z BGK, który będzie wypłacał pieniądze. Zasady są zatem podobne, jak w przypadku programu Rodzina na Swoim, w którym brało udział 20 instytucji kredytujących. Większość instytucji kredytujących jest obecnie w trakcie przygotowywania ostatecznego kształtu oferty.

Który bank zdecydował się na dopłatę?

Już w połowie grudnia Bank PKO BP i Pekao jako pierwsze podpisały umowę z BGK. Ze wstępnych deklaracji wiadomo, że ich liczba instytucji biorących udział w programie będzie porównywalna albo nawet wyższa niż w przypadku RnS.

W wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” (z 19 grudnia 2013) Bogusław Białowąs, zastępca dyrektora Departamentu Usług Agencyjnych w BGK, zdradził że do programu będzie chciało przystąpić około 17 banków, a pozostałe wciąż rozważają przystąpienie do programu.

W dniu 16 stycznia Krajowy Rynek Nieruchomości poinformował, że oprócz Banku PKO BP i Pekao do programu przyłączył się też Alior Bank, BOŚ Bank, BPS SA, SGB Bank SA oraz Getin Noble.

Czy zdecydujecie się na program MdM? Z oferty jakiego banku skorzystalibyście najchętniej?

Avatar

Mateusz Kozłowicz

Rynkiem nieruchomości zajmuję się od 2010 roku. W tym samym czasie zacząłem też pracę w mediach internetowych, z którymi jestem stale związany. Interesuję się prawem nieruchomości, wpływem czynników makroekonomicznych na rynek nieruchomości i marketingiem internetowym.

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ