5 sposobów, jak przygotować się do remontu mieszkania

Opublikowany przez: Beata Fajkus
18 września 2013
Możliwość komentowania 5 sposobów, jak przygotować się do remontu mieszkania została wyłączona
562 Views
mieszkania do remontu

Remont mieszkania spędza Ci sen z powiek? Nie martw się. Z naszą pomocą dowiesz się, jak skutecznie przygotować się do remontu mieszkania.

1) Uspokój się!

Słysząc hasło remont dostajesz gęsiej skórki? Rodzina namawia Cię do zmian, których się boisz? Pewnie w Twojej głowie pojawiają się wizje wielkich wydatków oraz ogromnego bałaganu, jak również problemów z nierzetelną ekipą remontową. Jeżeli nie wiesz, jak przygotować się do remontu mieszkania, po pierwsze– uspokój się! Trzymając nerwy na wodzy, gwarantujemy Ci, że wszystko się uda.

2) Remont samodzielnie czy z ekipą?

Przygotowując się do remontu mieszkania musisz na spokojnie przeanalizować kilka spraw. Na dobry początek zadaj sobie pytanie, jaki to będzie remont i jak bardzo rozległy. Zastanów się, czy jesteś w stanie sam podjąć się działania, czy też raczej postawisz na sprawdzoną ekipę remontową? Jeśli mieszkanie trzeba tylko odświeżyć, kup farbę i weź się do pracy. Zobaczysz ile przynosi to satysfakcji.

3) Sporządź plan remontu

Zanim za cokolwiek się weźmiesz zbierz pomysły na nowy wystrój mieszkania. Przedyskutuj dokładnie wszystko z rodziną. Pomoże to Wam zapobiec późniejszym kłótniom, jak przygotować mieszkanie do remontu, w sklepie oraz w domu podczas remontu. Dokładnie zmierz mieszkanie, aby kupić dokładnie tyle materiału ile potrzebujesz, a nie więcej. Po co wydawać niepotrzebnie pieniądze? Zrób także listę potrzebnych sprzętów oraz akcesoriów. Pamiętaj też, żeby dokładnie rozplanować prace. Zwykle remont przeprowadzamy w następującym porządku:

  • prace glazurnicze – przy nich najwięcej się brudzi;
  • kucie i wyburzanie ścian, wiercenie dużych otworów;
  • poprawki instalacji elektrycznej;
  • cyklinowanie podłóg;
  • malowanie okien i drzwi;
  • malowanie ścian;
  • malowanie podłóg;
  • ułożenie wykładzin dywanowych i PCV;
  • układanie tapet (nie dotyczy tapet do malowania);
  • wykończenie i malowanie ciągów komunikacyjnych takich jak przejścia, schody, korytarze i przedpokój.

Pamiętaj, że ekipa remontowa może pracować nieco inaczej, więc postaraj się jej nie zwracać uwagę na kolejność podejmowanych prac. Liczy się efekt.

4) Kupujemy materiały

Wszystko dokładnie sprawdź i przelicz. Wybierz się do profesjonalnego sklepu i poproś sprzedawcą o fachową pomoc. Zdecydowanie nie kupuj materiałów najtańszych, gdyż ich jakość jest bardzo niska. Przecież zależy Ci na porządnym remoncie?! Czym droższe, tym lepsze, to reguła, którą stosuje się podczas wyboru materiałów budowlanych oraz narzędzi.

5) Zadbaj o czystość

Remont wcale nie musi kojarzyć się z brudem i kurzem. Przeprowadzając nawet najbardziej brudne prace można uniknąć kurzu. Po pierwsze, na dobry początek kupmy folię do okrycia mebli i sprzętów, a także papierowe taśmy klejące, co pomoże nam przytwierdzić folię do podłogi. Aby zabezpieczyć podłogę lepiej kupić grubą folię, a przy większych remontach – folię ogrodową, którą potniesz na potrzebne kawałki. Przygotuj również swój odkurzacz. Kup worki i filtr, aby przy pracach związanych z kuciem i wierceniem, odkurzać wsysał jak najwięcej brudu. Zakup również specjalne worki na gruz.

W jaki sposób Wy przygotowywaliście się się do remontu swoich mieszkań? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Avatar

Beata Fajkus

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ