4 sposoby na szybki wynajem pokoju przed początkiem roku akademickiego

Opublikowany przez: Mateusz Kozłowicz
11 września 2014
112 Views
wynajem pokoju

Wrzesień i październik na rynku najmu to okres bardzo gorący dla posiadaczy mieszkań szczególnie w dużych miastach. Czy wiesz, jak znaleźć szybko najemcę wśród studentów i gdzie zamieścić swoje ogłoszenie?

Już od początku września studenci szukają pokoju (lub mieszkania) na październik, niektórzy z nich zrobili to już wcześniej, a inni – jak to studenci – czekają na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że jest to doskonała szansa dla Ciebie, aby szybko znaleźć najemcę, który zdecyduje się na wynajem. Oto cztery ważne elementy, które pozwolą Ci szybko go znaleźć i przekonać do swojej oferty.

1. Przygotuj chwytliwe ogłoszenie

Ogłoszenie wynajmu nieruchomości, to pierwsza rzecz, z którą spotyka się klient. Pamiętaj by było ono:

  • informatywne – czyli zawierało wszystkie niezbędne informacje, które potencjalny najemca chce znać;
  • zwięzłe – czyli pisz krótko i na temat, nie opowiadaj w ogłoszeniu historii mieszkania i nie przytaczaj zbędnych faktów;
  • trafne – czyli skierowane do odpowiedniej grupy osób, która potrzebuje lokalu na “już”, unikaj zatem informacji o tym, że lokal lub pokój dostępny jest np. za trzy tygodnie.

Jeśli faktycznie możesz go wynająć pokój za jakiś czas, to nie pisz ogłoszenia już teraz, napisz je dopiero wówczas, gdy pokój będzie faktycznie na wynajem.

2. Zareklamuj swoje mieszkanie na Facebooku

Jeśli chcesz szybko wynająć lokal, znajdź na Facebooku grupę np. “Wynajem mieszkań Katowice”, “Wynajem pokoi Warszawa” lub podobną, tyle tylko, że w mieście, w którym masz lokal. Usiądź przed komputerem i czekaj na odpowiedzi i zapytania, które pojawią się niemal od razu po dodaniu oferty.

Pamiętaj! Nie ignoruj żadnej osoby i nie opóźniaj odpowiedzi. W mediach społecznościowych szybko rozniesie się fakt, że nie odpowiadasz na pytania najemców w odpowiednim czasie.

3. Spróbuj zmienić cenę wynajmu

Jeśli do tej pory szukałeś najemcy na pokój za 550 zł miesięcznie i nie przynosiło to skutku, spróbuj obniżyć cenę, np. do 500 lub nawet 490 zł. Jest to zabieg nietypowy, jeśli chodzi o wynajem mieszkań, ale może przynieść korzyści. Dla studenta ważne jest bowiem nie tyle sama suma, ile fakt, że nie przekracza ona jakiejś wygospodarowanej już przez niego kwoty.

4. Dodaj ogłoszenie na różnych serwisach

Nie bazuj tylko na jednym serwisie. Umieść ogłoszenie na pięciu, sześciu portalach. Taki zabieg zwiększy Twoje szanse jeśli chodzi o znalezienie najemcy. Miej na uwadze, że nie każdy ma czas na przeglądanie wszystkich serwisów i najczęściej – także z przyzwyczajenia – zagląda tylko i wyłącznie na jeden serwis.

A jakie są Wasze sposoby na szybki wynajem mieszkania tuż przed początkiem roku akademickiego?

Mateusz Kozłowicz

Rynkiem nieruchomości zajmuję się od 2010 roku. W tym samym czasie zacząłem też pracę w mediach internetowych, z którymi jestem stale związany. Interesuję się prawem nieruchomości, wpływem czynników makroekonomicznych na rynek nieruchomości i marketingiem internetowym.

Powiązane artykuły

25.04.2017

Opłata planistyczna – co to takiego ?

Zdarza się, iż właściciel / użytkownik wieczysty nieruchomości  zbywa nieruchomość i zostaje zobligowany do zapłaty na rzecz gminy jednorazowej opłaty...
CZYTAJ WIĘCEJ
14.02.2017

Sprzedaż odziedziczonego domu

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości Zdarza się, iż niespodziewanie – wyniku spadkobrania stajemy się właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości, k...
CZYTAJ WIĘCEJ
28.01.2017

Brak dostępu do drogi publicznej

Służebność drogi koniecznej Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należącyc...
CZYTAJ WIĘCEJ